Виховна робота

Виховні заходи 2020-2021

 Виставка квітів

Традиційна загальношкільна виставка  композицій з квітів, овочів-фруктів та природних матеріалів, яка щорічно приводилась у вересні, у 2020-2021 навчальному році у зв’язку з карантинними обмеженнями змінила свій формат -   організовано  класні свята «Осіння феєрія».

Фантазію, креатив та відчуття краси виявили у своїх композиціях учні

 2-Бкласу (класний керівник Мицко С.В.)

Та учні 5-А (класний керівник Чижик Л.Ю.).

Учні не лише потішили оригінальними композиціями, а ще й здивували  вдало підібраними поетичними рядками, виконанням яких вдало доповнили свої витвори.  Такі заходи ще раз переконують у важливості вміння бачити красу навколо, вміння творити красу і ділитися дим даром з іншими.

 

Переглянути фотогалерею  можна ТУТ і ТУТ.

 

День самоврядування

Учнівське самоврядування щороку активно долучається до відзначення Дня учителя. І цьогоріч учителі отримали в подарунок  можливість відпочити. Учні 8-11 класів взяли на себе відповідальність за освітній процес школи у п’ятницю  2 жовтня.

«Директорка школи» Олесів Віталія розподілила обов’язки між охочими замінити вчителів, проконтролювала підготоку до уроків. Допомагали їй «заступниці» - Бакайчук Юліана та Рибчук Віолетта. Порядок і дотримання дисципліни забезпечував керівник охорони Попадюк Денис із командою охоронців – хлопців 9-11 класів.

 Усі учні, які взяли участь у дні учнівського самоврядування, розуміли важливість і серйозність своєї місії. Після уроків відбулась «педрада». Учні ділилися враженнями… Відрадно було почути, що почали більше спілкуватись  між класами, організовуючи цей день. Тішились, коли вдавалося на уроках  мотивувати пасивних учнів до навчання, коли бачили захоплення в очах малих вихованців. Звичайно, були й розчарування, але це прикрий факт не затьмарив бажання наступного року знову стати в ролі вчителя. Фотогалерея ТУТ

День учителя

Відповідальну і почесну місію привітати учителів з професійним святом у 2020-2021 навчальному році взяли на себе учні 10-А класу. Разом зі своєю наставницею Несторук Іриною Миколаївною подбали, щоб сьогодні на обличчях учителів не було щоденної заклопотаності, а сяяла щаслива усмішка.

Настрій дня допомагала створювати  учителька біології – Федоренко Ольга Дмитрівна. Її осінні декорації  на подвір’ї школи та в актовій залі сприяли святковій атмосфері.

Учні 10 –А класу старались зробити цей день  незабутнім для учителів -  підготували зворушливе привітання, музичні подарунки, квіти.  До вітань долучився очільний міського відділу освіти Онутчак Іван Васильович, директорка школи Білоус Любов Володимирівна і селищний голова  Йосипчук Микола Олексійович, який привітав почесних гостей  – учителів, які пішли на заслужений відпочинок.

Завдяки зусиллям усіх причетних,  День учителя у Ворохтянській ЗОШ І-ІІІ ступенів  дав наснагу, мотивацію усім педагогам до подальшої праці. Переглянути фотогалерею свята можна ТУТ

 День Збройних сил України

До Дня Збройних сил України учні 2-В класу разом зі своєю вчителькою Хомин С. В. виготовили обереги для солдатів, які воюють на сході України. Діти вклали у виготовлені обереги-серця вдячність воїнам за мирне небо, за те, що відстоюють Україну.
   Підтримати дух наших героїв вирішили й учні 6-А класу. Разом з класною керівничкою Білою О.Ю. організували і провели благодійну ярмарку. На виручені кошти придбали речі першої необхідності, продукти харчування.
   До зібраного великого пакунка учні 2-В та 6-А класу додали свої щирі листи та малюнки. Учні знають, чому ведуться бої на Донбасі. Розуміють, що їхня небайдужість додасть сил тим, хто мерзне в окопах, щодня дивиться в обличчя смерті, щоб вони(діти) мали щасливе життя. Фотоматеріали можна переглянути тут і тут

До Дня Збройних сил України учні 7-Б класу разом з класною керівничкою Чуревич М.М.  створили тематичну стінгазету «За Україну, за її волю", нагадавши усім, що юнаки з Яремчанщини  - Павло Ільчук, Андрій Шудравий, Василь Шлімкевич  -  віддали своє життя за Україну у боях на сході держави.  Історія життя цих хлопців є прикладом патріотизму, вірності ідеалам честі та совісті.

Ми повинні знати героїв нашого часу.  Фото ТУТ

 

 Гра "Країна Гідності" до Дня права

Вже кілька років поспіль у нашій школі педагог-організатор Костюк Н.Г. впроваджує навчальні ігри. Одна з них –  «Країна Гідності», навчальна гра для молоді, метою якої є вивчення соціальних прав через освіту з прав людини. Цьогоріч будувати успішну правову країну з гідним життям для її громадян Костюк Н.Г. запросила селищного голову Ворохтянської ОТГ Дзем’юка О.М, Галика О.Я. – керівника  справами виконавчого комітету Ворохтянської селищної ради. Бербеничука В.Ю. – президента Союзу гирьового  спорту України, чемпіона світу та Європи з гирьового спорту. Учительку фізичної культури Чуревич М.М. та лідерів учнівського самоврядування Ворохтянської ЗОШ І-ІІІ ступенів і Татарівської ЗОШ І-ІІ ступенів.

«Країна Гідності» - карткова гра, у якій гравців як членів парламенту країни Гідності просять прийняти рішення про соціальну політику щодо соціальних прав у рамках плану розвитку на найближчі 5 років. Добираючи аргументи під час прийняття рішень, гравці більше дізнаються  про соціальні права та їх зв’язки із соціальною політикою.

Учасниками гри стали успішні дорослі, які вже реалізували себе у професійній та соціальній сферах, та учні, які є майбутнім країни. Після гри кожній команді надали можливість виступити. Відрадно було почути, що управлінці -  Дземюк О.М. та Галик Ю.Я -  високо оцінили неабияке аналітичне мислення молодого покоління. За його словами, з такою молоддю маємо надію на краще майбутнє.

В. Бербеничук зазначив, що гра, звичайно,  - це не реальне життя з його розчаруваннями, невдачами і труднощами, але бажання змін і наполегливість у досягненні цілей обов’язково дадуть результат.

Учні дякували гостям за можливість разом обговорювати важливі питання державотворення.

Після заходу було багато вражень, адже, граючись, учасники моделювали країну, в якій хочеться жити. Фото ТУТ

Гра "Бути жінкою" до Дня права

 грудня 2020 року до Міжнародного дня права педагог-організатор Костюк Н.Г. провела навчальну гру – «Бути жінкою». Учасницями гри були учениці 9-11 класів.

Мета гри – зрозуміти, як стереотипи нівелюють повноправність  жінки у суспільстві та знайти способи протидії дискримінації. Гравчині пройшли шлях становлення жіночих героїнь у сучасному українському суспільстві з його викликами та можливостями

Результат гри – підвищення рівня обізнаності про дискримінацію та сексизм, знищення гендерних стереотипів та міфів.

Успішному проведенню гри сприяв широкий світогляд учасниць та знання з предметів «Правознавство», «Громадянська освіта»

Фотозвіт можна переглянути ТУТ

Святий Миколай іде до нас

Хоч пандемія коронавірусу охопила увесь світ, малеча усе одно чекає святого Миколая. Прийшов він і до учнів Ворохтянської ЗОШ І-ІІІ ступенів.        Класна керівничка Вербицька О.В. зі своїм 5-Б класом підготували  мистецьку постановку. На свято запросили 18 грудня. До діток початкової школи прийшли янголята, чортики та інші учасники дійства. Ведуча провела з учнями цікаву вікторину. За правильні відповіді переможці отримали призи. У виконанні учнів 5-Б класу прозвучали чудові пісні. І нарешті покликали святого Миколая. Дітки з трепетом дивилися на Чудотворця. Обіцяли бути чемними та добре вчитися. А після свята усі ласували цукерками від небесного благодійника.

Фото і відеофрагменти можна переглянути ТУТ

ТИМБІЛДИНГ: ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ

Кілька занять гуртка «Лабораторія гри» ( керівник –  Ольга Дмитрівна Федоренко) було проведено у формі тимбілдингу. Така форма організації позакласної роботи з учнями у Ворохтянському ліцеї використовується вперше і обрана невипадково – бажання грати в командні ігри учні 7-10 класів виявили в опитувальнику щодо виховної роботи в ліцеї.

Тимбілдинг, або «командотворення», – дієва сучасна технологія, яка широко використовується в бізнесі, менеджменті та освіті і реалізовується через заходи, спрямовані на згуртування колективу.

Прикро, але досить часто сучасні учні не мають навичок ладнати, співпрацювати та комунікувати в колективі. Ольга  Дмитрівна організувала осередки з різними командними іграми: «Лабіринт», «Важливий вантаж», «Спритні», «Білка в колесі», «Рибалка», «Струмочок», «Малюваночки», «Косичка», «Перешкода», «Башня всліпу», «Чотири на чотири» та «Вдвох як одне ціле»

 Граючись, учні формували навички взаємодії з іншими в різних ситуаціях, підвищували рівень особистої відповідальності за результат, посилювали рівень довіри та турботи між учасниками та створювали командний дух.

Фотогалерею можна переглянути ТУТ

 Відвідування музею Степана Бандери

У січні учні 10-11 класів завдяки фінансовій підтримці Олександра Шевченка відвідали музей  С. Бандери в с.Угринів – рідному селі великого патріота.

Учні перейнялися духом буремної епохи початку ХХ століття, поглибили свої знання з історії України, довідалися про життя Степана Бандери.

Найціннішим в екскурсії було те, що  дівчата та хлопці зрозуміли, наскільки важливою є активна громадянська позиція та  непримиренність до ворогів. Побачили в С. Бандері не лише політика, я й людину чітких життєвих принципів, людину з великою силою духу, побачили Особистість. Для молодого покоління, якому будувати майбутнє України, - це дуже важливий досвід.

Фотогалерея ТУТ

Відзначення Дня Героїв Небесної Сотні

Дні Героїв Небесної Сотні відзначаються щорічно 20 лютого. В умовах дистанційного навчання  педагог-організатор Хомин С.В. створила журнал-фотохроніку «Зима, що нас змінила…».

Ці трагічні події поступово віддаляються від нас  у часі, а учні повинні знати, чому  українці вийшли на Майдан, за що загинули молоді люди під час мітингу 2014 року. У журналі-фотохроніці згадані усі події від листопада - початку Революції Гідності і до подій лютого – часу, коли українці, підтримуючи мирну акцію протесту, поплатилися життям. Стали ангелами Небесної Сотні…

Переглянути журнал можна ТУТ

Відзначення Міжнародного Дня рідної мови

21 лютого – Міжнародний день рідної мови. До відзначення цього знаменного дня долучилось учнівське самоврядування. Їх активність – створення орфографічної афіші. Учні вибрали слова, які часто неправильно наголошують чи пишуть.  Звернули увагу на поєднання слів, які  вживають недоречно. Матеріал зібрали, креативно оформили – і отримали новий формат комунікації в умовах дистанційного навчання.

Переглянути афішу можна ТУТ